2008 Oakland University 2008 Oakland University
Grizzly Grrr…owl! Grizzly Grrr…owl!
Individual Results Team Results
12/21/08 12/21/08
AGE GROUP 03-04 RESULTS ( 5-6 year olds ) - NOVICE TEAM SCORE TEAM NAME # OF WRESTLERS
37 1st DREW  ARNOLD  YALE JR. BULLDOGS 123 CLARKSTON WRESTLING CLUB 40
2nd EASTON  MORAN YALE JR. BULLDOGS 113 MOTOR CITY WRESTLING CLUB 34
3rd DREW MARTIN CLARKSTON WRESTLING CLUB 104 OXFORD 36
42 1st RIELEY  BRADO CLARKSTON WRESTLING CLUB 71 LAPEER 19
2nd BRYSON  GUNN  BRANDON BANDITS 60 MADISON RAMS 29
3rd BLAKE SPENCER CARO GROWLERS 57 ROMEO 15
45 1st MARCUS RUSSA MADISON RAMS 55 SLICK KIDS 17
2nd JACOB PACHECO MADISON RAMS 54 EAGLES WRESTLING CLUB 13
3rd DYLAN RUSSA MADISON RAMS 53 BWWC 16
47 1st MATTHEW LAJOIE  CARO GROWLERS 52 IMLAY CITY 13
2nd BRYCE LANGMAID  CARO GROWLERS 38 HOLLY ROUGHRIDERS 12
3rd NOAH  TGIROS  MOTOR CITY WRESTLING CLUB 37 CLIO 9
4th RAYE  KAINE OXFORD 36 CORUNNA WRESTLING CLUB 11
53 1st JAMES  JOHNSTON LAPEER 34 CARDINAL ATTACK 8
2nd JOSHUA  COUCH DAVISON WRESTLING CLUB 31 FORD FALCONS 9
3rd ADEN  ROE CLARKSTON WRESTLING CLUB 25 CARO GROWLERS 6
4th MARCO FARINOLA  BWWC 25 DAKOTA WRESTLING CLUB 12
61 1st KWIATKOWSKI BRANDON SLICK KIDS 23 LCN WRESTLING CLUB 6
2nd LOGAN RAMSEY  MADISON RAMS 21 NORTH BRANCH 5
3rd BRENDAN SEELYE  NORTH BRANCH 21 LAKELAND EAGLES 11
18 WWT 5
AGE GROUP 01-02 RESULTS ( 7-8 year olds ) - NOVICE 17 DAVISON WRESTLING CLUB 6
44 1st MARK  BRADO CLARKSTON WRESTLING CLUB 15 ROCHESTER 3
2nd HUNTER  MCCORKLE  CORUNNA WRESTLING CLUB 14 METRO DETROIT UNAFFILLIATED 2
3rd SAIRYN  SPANGLER  SWARTZ CREEK YOUTH WRESTLING 14 ALMONT WRESTLING RAIDERS 5
4th RYAN  LEE MOTOR CITY WRESTLING CLUB 13 YALE JR. BULLDOGS 3
47 1st WESLEY  HAMPTON IMLAY CITY 13 EAST DETROIT WRESTLING CLUB 4
2nd GRIFFIN VAUGH LAPEER 13 SCRAPPERS 4
3rd TYLER SELLERS UNDERDOGS 12 ROSEVILLE WC 2
4th MASON MALIN CLIO 12 SPARTAN LIGHTNING 3
51 1st CARTER  LOVEJOY CORUNNA WRESTLING CLUB 10 KEARSLEY 2
2nd DEREJ GILCHER BWWC 10 HARTLAND 3
3rd CONNOR  MCKOUEN HOLLY ROUGHRIDERS 10 ORTONVILLE OUTLAWS 3
4th TURNER  TOMATTI SLICK KIDS 10 SHAMROCK ELITE 3
52 1st ALEX GULECKI MADISON RAMS 10 ARMADA WRESTLING CLUB 4
2nd NELSON  CHARLIE BWWC 10 SWARTZ CREEK YOUTH WRESTLING 6
3rd CHRSITOPHER MACKENZIE NORTH BRANCH 9 BERKLEY PANTHERS WC 4
4th KELLAN  BRYANT  MOTOR CITY WRESTLING CLUB 8 ANCHOR BAY 2
56 1st ISAAC LAYMAN  LAKELAND EAGLES 8 BYRON YOUTH WRESTLING 2
2nd JACOB PFLAUM  SLICK KIDS 8 BRANDON BANDITS 5
3rd COLE  LOVERN  DAVISON WRESTLING CLUB 7 FENTON 1
4th VAUGHN  PETERS  CLARKSTON WRESTLING CLUB 7 FOWLERVILLE 1
57 1st ETHAN DUNHAM  MAYVILLE WRESTLING 7 MAYVILLE WRESTLING 1
2nd ANDY  LLERA MOTOR CITY WRESTLING CLUB 7 PICKNEY 1
3rd ETHAN POLICK  CLARKSTON WRESTLING CLUB 7 DURAND 3
4th SETH  PARRIS  OXFORD 6 RICHMOND JUNIOR DEVILS 2
60 1st ANDREW MCFADDEN FOWLERVILLE 6 UNDERDOGS 5
2nd KEELAN  MCKOUEN HOLLY ROUGHRIDERS 5 BAY COUNTY 1
3rd JUSTIN  DESMET  ROMEO 5 CANTON 1
4th JACK  LOCKWOOD  BWWC 5 MILLINGTON 1
65 1st DYLAN HILLGER HOLLY ROUGHRIDERS 5 POWERHOUSE WRESTLING 1
2nd CHRISTOPHER IAFRATE ROMEO 5 TITANS 1
3rd DARREN  KRAFT DAKOTA WRESTLING CLUB 5 CHESANING 2
4th ALEX  ROE CLARKSTON WRESTLING CLUB 5 SANDUSKY 3
70 1st AUSTIN  SCHLICHT  OXFORD 3 BIRCH RUN 1
2nd RJ  HARNACK CLARKSTON WRESTLING CLUB 3 METRO DETROIT UNAFFILIATED 1
3rd JOSEPH  HOLLYFIELD  LAPEER 3 GRAND BLANC 2
75 1st ZACHARY GREAVES DAKOTA WRESTLING CLUB 1 HOLY 1
2nd VANESSA BOWERS  CORUNNA WRESTLING CLUB 1 VIKING 1
3rd JOE HARPER  IMLAY CITY 1 FRANKENMUTH YOUTH WRESTLING 2
        1 N/A 2
AGE GROUP 01-02 RESULTS ( 7-8 year olds ) - OPEN 1 GOODRICH 6
40-43 1st SEAN SPIDLE LAPEER 0 NEW LOTHROP 1
2nd ZACHARY  GOSS SCRAPPERS 0 RAMCHARGERS 1
3rd NOAH VIBERT CLARKSTON WRESTLING CLUB 0 VASSAR SCRAPPERS 1
4th LOGAN  EDWARDS BERKLEY PANTHERS WC 0 GALESBURG 2
46 1st LUKE STEVENS  IMLAY CITY 0 MARLETTE 3
2nd BRADY  VIBERT CLARKSTON WRESTLING CLUB
3rd AJ RYAN CLARKSTON WRESTLING CLUB
4th TYLER  SAFEIAN  ANCHOR BAY
49 1st BRETT  STANLEY  LCN WRESTLING CLUB 2008 Oakland University
2nd JAYDEN RITTENBURY HARTLAND
3rd JOEY PAPAS  DAKOTA WRESTLING CLUB Grizzly Grrr…owl!
4th BRANDON  GUNN BRANDON BANDITS
52 1st RAYMOND  COLE CARDINAL ATTACK Team Results Using TCS Scoring System
2nd KEVIN  ANDERSON MOTOR CITY WRESTLING CLUB 12/21/08
3rd BRANDON GRAVES WWT
4th SEAN  PHALEN  MADISON RAMS
55-58 1st DYLAN  KARGES MOTOR CITY WRESTLING CLUB PLACE CLUB TCS
2nd ETHAN  TGIROS MOTOR CITY WRESTLING CLUB 1 EAGLES WRESTLING CLUB 4.15
3rd ISAAC  RIDDLE CLARKSTON WRESTLING CLUB 2 CLIO 4.11
4th KYLE SAHR LAPEER 3 IMLAY CITY 4.00
61 1st DUSTIN SOLOMAN  MOTOR CITY WRESTLING CLUB 4 ROMEO 3.80
2nd KOLBY  CROWE  CLARKSTON WRESTLING CLUB 5 LAPEER 3.74
3rd DAVID  THICKSTUN  LAKELAND EAGLES 6 FORD FALCONS 3.44
4th NIC  ELLIOTT  FORD FALCONS 7 MOTOR CITY WRESTLING CLUB 3.32
64 1st HUNTER BOSSINGHAM OXFORD 8 BWWC 3.31
2nd ELI  CHAFFIN  LAPEER 9 CORUNNA WRESTLING CLUB 3.27
3rd LOGAN  YOUNG  BIRCH RUN 10 SLICK KIDS 3.24
67-72 1st TIMMY  ANDERSON EAGLES WRESTLING CLUB 11 HOLLY ROUGHRIDERS 3.17
2nd BOBBY  ANDERSON EAGLES WRESTLING CLUB 12 CLARKSTON WRESTLING CLUB 3.08
3rd ZOLAN  MARRON GRAND BLANC 13 OXFORD 2.89
14 DAKOTA WRESTLING CLUB 2.08
AGE GROUP 99-00 RESULTS ( 9-10 year olds ) - NOVICE 15 MADISON RAMS 2.07
52 1st BOBBY HALLETT CLARKSTON WRESTLING CLUB 16 LAKELAND EAGLES 1.91
2nd JUSTIN  HALLETT CLARKSTON WRESTLING CLUB
3rd COLIN HERD  MOTOR CITY WRESTLING CLUB 2008 Oakland University
4th NICK  KOZLOFF BRANDON BANDITS
55 1st LUKE  GALAT IMLAY CITY Grizzly Grrr…owl!
2nd DAVID STEPANIAN MOTOR CITY WRESTLING CLUB
3rd ERIC  PALACZYK  IMLAY CITY STATISTICS
4th DANIEL  STOUT MOTOR CITY WRESTLING CLUB 12/21/08
57 1st DOMINIC TODAO LCN WRESTLING CLUB
2nd ALEX  FINNEY  BWWC
3rd JORDAN  HERTEL  MOTOR CITY WRESTLING CLUB SPLIT FORMAT
4th ISAIAH  PERALES MOTOR CITY WRESTLING CLUB 440  Total Wrestlers Registered
63 1st TANNER  WILLS LAPEER 415  Total Wrestlers Competed
2nd ANDREW  SELLORS LCN WRESTLING CLUB 25  No Shows
3rd MATTHEW CURTIS  OXFORD 17  Mat Surfaces
4th BRADLEY LOUDON  FRANKENMUTH YOUTH WRESTLING 10  Referees
67 1st BRANDON  KWIATKOWSKI  SLICK KIDS 6  Pairers
2nd IAN WALL  CLARKSTON WRESTLING CLUB 6  Total Hours
3rd MITCHEL FRENCH  ROMEO 10:20 AM  Star Time
4th HUNTER  BRUNO MOTOR CITY WRESTLING CLUB 4:30 PM  Last Match
70 1st CALEB TOMALAK CLARKSTON WRESTLING CLUB SESSION # 1
2nd CORBIN  BRYANT  MOTOR CITY WRESTLING CLUB 213  Total Wrestlers Registered
3rd CHRISTOPHES PEAS  SLICK KIDS 203  Total Wrestlers Competed
4th JORDAN  WESTOVER  CLARKSTON WRESTLING CLUB 10  No Shows
77 1st NICK  CIARAMITARO MOTOR CITY WRESTLING CLUB 9  Mat Surfaces
2nd GANNON  WALL  CLARKSTON WRESTLING CLUB 10  Referees
3rd PATRICK NAJOR BWWC 6  Pairers
4th NOAH  GALBRAITH IMLAY CITY 3  Total Hours
80 1st DAKOTA  O'NIEL  ROMEO 10:20 AM  Star Time
2nd NICK  STONE BWWC 1:15 PM  Last Match
3rd DONOVAN ESTELL  MOTOR CITY WRESTLING CLUB SESSION # 2
90 1st HUNTER  BABCOCK CLIO 227  Total Wrestlers Registered
2nd HITESH  KUMAR SLICK KIDS 212  Total Wrestlers Competed
3rd JUSTIN  PAULSON SLICK KIDS 15  No Shows
HWT 1st NATHAN  VANDECAR  OXFORD 8  Mat Surfaces
2nd JARRED  ORLOWSKI  TITANS 10  Referees
3rd JOHNOTHAN GLATZ METRO DETROIT UNAFFILIATED 6  Pairers
4th JUSTIN  VANLITH IMLAY CITY 3  Total Hours
1:30 PM  Star Time
AGE GROUP 99-00 RESULTS ( 9-10 year olds ) - OPEN 4:30 PM  Last Match
47-51 1st JACOB  HALL CLARKSTON WRESTLING CLUB
2nd TREVOR MATA SANDUSKY
3rd GAGE HOUGHTALING  IMLAY CITY
4th RICKY  GARTRELLE  EAGLES WRESTLING CLUB
55 1st CHAISE MAYER  WWT
2nd SERGIO BORG OXFORD
3rd ERIC SPIDLE LAPEER
4th DERICK HAYWARD  CLARKSTON WRESTLING CLUB
59 1st NOLAN  KLAPEC LAKELAND EAGLES
2nd RYAN MILLER OXFORD
3rd KYLE MOUCH  OXFORD
4th TANNER CLARK  OXFORD
63 1st BRANDON  KOPYTEK  ARMADA WRESTLING CLUB
2nd JACOB  STEVENSON  CHESANING
3rd CHRISTIAN  KARGES MOTOR CITY WRESTLING CLUB
4th ZACHARY  DONAHUE  VIKING
67 1st PAIGE  AMY  CLIO
2nd AUSTIN MALCZEWSKI ROMEO
3rd LIAM JARRAD SWARTZ CREEK YOUTH WRESTLING
4th JACOB  CALDWELL HOLY
71 1st JERROD  MULLINS BYRON YOUTH WRESTLING
2nd JORDAN WOOD ROCHESTER
3rd TREVOR SHOLTZ ARMADA WRESTLING CLUB
4th AUSTIN  BROWN MADISON RAMS
75-80 1st BRYAN  ROBINSON CLIO
2nd GABE ELLIS  CARDINAL ATTACK
3rd DYLAN  KRAFT  DAKOTA WRESTLING CLUB
85 1st TRENT  HILLGER  HOLLY ROUGHRIDERS
2nd JUSTIN CIESLAK  EAST DETROIT WRESTLING CLUB
3rd JARED  HATHERILL  DURAND
100-110 1st AARON  KEMP CARDINAL ATTACK
2nd LOGAN  COX  MOTOR CITY WRESTLING CLUB
3rd BRUCE  BURKE  DAVISON WRESTLING CLUB
4th KEVIN  KALINOWSKI FORD FALCONS
130 1st MAX  NATIONS  CORUNNA WRESTLING CLUB
2nd WILLIAM  HERSHA-ERIKSON MADISON RAMS
AGE GROUP 97-98 RESULTS ( 11-12 year olds ) - NOVICE
66 1st JOEY  AGRO  BWWC
2nd BAILEY  KAMMERON  OXFORD
3rd MITCHELL  NELSON  CLARKSTON WRESTLING CLUB
4th JOSHUA  RATZOW  ALMONT WRESTLING RAIDERS
70 1st VINCE MARCEAU SLICK KIDS
2nd JOSEPH  GILDNER LAPEER
3rd NATHANIEL SPENCER CARO GROWLERS
4th AUDREY  JARRAD  SWARTZ CREEK YOUTH WRESTLING
72 1st EDDIE DICKROW SLICK KIDS
2nd ZACH  LEHOCZKY  OXFORD
3rd CONNER  MASTERS CLARKSTON WRESTLING CLUB
4th PHILLIP LAYMAN  LAKELAND EAGLES
74 1st DANIEL  SHEAR CLARKSTON WRESTLING CLUB
2nd DOMINIC STONE BWWC
3rd MITCHELL  MAYER MOTOR CITY WRESTLING CLUB
4th CARLO MARCEAU SLICK KIDS
77 1st NICK  MACKENZIE NORTH BRANCH
2nd JOSHUA  AYRES LAPEER
3rd MICHAEL WELLS FORD FALCONS
4th ZACHERY ADKINS  DURAND
81 1st TYLER WILLS LAPEER
2nd COLTON  JACOT MILLINGTON
3rd TYLER GRAVIS  DURAND
88 1st JOHN  BRISH OXFORD
2nd TREVOR  HOUGHTON  ROMEO
3rd BRIAN MILLER  MOTOR CITY WRESTLING CLUB
4th ANTHONY SIERAKOWSKI NORTH BRANCH
99 1st NATHANIEL MYLCOLACTIS BWWC
2nd BRENDYN PITTMAN FORD FALCONS
3rd MICHAEL LARRY SLICK KIDS
4th CHUCK CRAIG ROMEO
102 1st CHRIS MAYNARD FORD FALCONS
2nd ADAM  SCHLICHT  OXFORD
3rd AUSTIN  ROE CLARKSTON WRESTLING CLUB
111 1st STEVEN BENTLEY PICKNEY
2nd BRIAN RODRIGUEZ ROMEO
3rd AREK  NAPIERAJ  BERKLEY PANTHERS WC
128 1st RONNIE WEISSEND MADISON RAMS
2nd DAKOTA BASS MADISON RAMS
3rd JORDAN GEMBARSKI MADISON RAMS
132 1st JOVANE  LEON  IMLAY CITY
2nd ZACH  HART  DAVISON WRESTLING CLUB
3rd AUSTIN  HUNSUCKER OXFORD
133-158 1st ERIC ROGERS III METRO DETROIT UNAFFILLIATED
2nd HUNTER WARD MADISON RAMS
3rd AARON  SCHULTZ  SHAMROCK ELITE
4th PHELAN PAYNE  DAVISON WRESTLING CLUB
AGE GROUP 97-98 RESULTS ( 11-12 year olds ) - OPEN
55-60 1st KEVIN KLINGERT FORD FALCONS
2nd JASON HICKMAN OXFORD
3rd BRITTANY MATA SANDUSKY
65 1st MAXWELL  JOHNSON  KEARSLEY
2nd BRYAN  LAVEARN  OXFORD
3rd DANNY  ROWE KEARSLEY
4th LUKE ZIMMERMAN  BYRON YOUTH WRESTLING
70 1st DEVEN  PEREZ  CARDINAL ATTACK
2nd ALEXANDER  HRISOPOULOS  EAGLES WRESTLING CLUB
3rd COLTON CLEAVER  HOLLY ROUGHRIDERS
4th JOEY SCHINDLER  MADISON RAMS
75-80 1st OWEN DONOVAN  ANCHOR BAY
2nd NATHAN VANDEMEER  CLARKSTON WRESTLING CLUB
3rd JIMMY  ROBINSON CLIO
4th JACOB  PRUITT MADISON RAMS
85 1st ANDREW POWERSKI EAGLES WRESTLING CLUB
2nd EVAN RENUSCH  HOLLY ROUGHRIDERS
3rd JACOB  BROWNING EAST DETROIT WRESTLING CLUB
4th JARED  MITCHELL LAPEER
90 1st ANDREW PRICE  EAGLES WRESTLING CLUB
2nd JARED  ROBERTS  ROSEVILLE WC
3rd EVYN BRYANT ROMEO
4th JEFF SCHUTT YALE JR. BULLDOGS
95-100 1st TRISTEN  SZAJNA MOTOR CITY WRESTLING CLUB
2nd WYATT  HARDEN SPARTAN LIGHTNING
3rd JIMMY  GRAY HOLLY ROUGHRIDERS
105-112 1st KENYA  SPENCER  CARO GROWLERS
2nd DERRICK  MILLER CORUNNA WRESTLING CLUB
3rd NICK IAFRATE  ROMEO
119-126 1st KYLE MINOR  ROSEVILLE WC
2nd ADAM SCHLICKENMEYER SLICK KIDS
3rd JACOB  BERGER CLARKSTON WRESTLING CLUB
AGE GROUP 94-96 RESULTS ( 13-15 year olds ) - NOVICE
76 1st NICK  PIPES WWT
2nd MICHAEL SOLOMON MOTOR CITY WRESTLING CLUB
3rd JAKE  SILVER  MOTOR CITY WRESTLING CLUB
4th JORDAN  HERBERT CLARKSTON WRESTLING CLUB
90 1st DANIEL  CURTIS  OXFORD
2nd WILLIAM DUNN  CANTON
3rd SHUAN LORANGER  DAKOTA WRESTLING CLUB
4th DYLAN MYERS BWWC
99 1st SAM MASON EAGLES WRESTLING CLUB
2nd COLTON  O'NIEL  ROMEO
3rd TRAVIS  GUARESIMO MOTOR CITY WRESTLING CLUB
109 1st AARON WELLS FORD FALCONS
2nd MACKENZIE MILLER  IMLAY CITY
3rd SPENCER PHILIPPI  MOTOR CITY WRESTLING CLUB
114 1st MATT  CREWS MADISON RAMS
2nd RITA  HOOPER  MADISON RAMS
115 1st MICHEAL MCLAUGHLIN  BWWC
2nd RILEY MOEGLE  LAPEER
3rd STEVEN  BATES CLARKSTON WRESTLING CLUB
4th ALEX  KOZLOFF BRANDON BANDITS
122 1st JASON BURG SHAMROCK ELITE
2nd JAKE WALLA IMLAY CITY
3rd DYLAN SEGUIN  RICHMOND JUNIOR DEVILS
135 1st JAKE  GAJDZIK EAGLES WRESTLING CLUB
2nd GRIFFIN BARTA CLARKSTON WRESTLING CLUB
3rd BLAKE SABOV LAPEER
4th DEVIN BOURY OXFORD
146 1st LARRY REKAR ROMEO
2nd PHILLIP LAPINSKI  EAST DETROIT WRESTLING CLUB
3rd DALLAS  TONEY CLARKSTON WRESTLING CLUB
4th GASPARE CAMPO BWWC
 
AGE GROUP 94-96 RESULTS ( 13-15 year olds ) - OPEN
70-75 1st NICK BIS  ORTONVILLE OUTLAWS
2nd MATT TUCZEK DAKOTA WRESTLING CLUB
3rd SALVATORE  CARUSO MOTOR CITY WRESTLING CLUB
4th AUSTIN SHEPHERD OXFORD
80 1st RYAN KARAM  MOTOR CITY WRESTLING CLUB
2nd ANTHONY  MOORE  OXFORD
3rd GRANT  TURNMIRE ALMONT WRESTLING RAIDERS
4th EDWIN  SCHLICKENMEYER SLICK KIDS
85 1st TEVIN MACHART  FORD FALCONS
2nd THOMAS KEYES  MADISON RAMS
3rd LOGAN  KUNATH ALMONT WRESTLING RAIDERS
4th SETH DIXON  LAPEER
90 1st BRANDON  GORDE  ALMONT WRESTLING RAIDERS
2nd KYLE LESKO  SCRAPPERS
3rd TREVOR BOURDEAU ORTONVILLE OUTLAWS
4th EMILY  FULLER N/A
95 1st KAELEN RICHARDS ROCHESTER
2nd ROCCO  BORG OXFORD
3rd DILLION  ELLSWORTH  LAPEER
4th HUNTER MAYER  WWT
100 1st JACOB  PERRIN CORUNNA WRESTLING CLUB
2nd MASON  CLEAVER  HOLLY ROUGHRIDERS
3rd NICHOLAS BAKER  SCRAPPERS
4th TRISTAN  KELLY  LCN WRESTLING CLUB
107 1st LOGAN  MARCICKI SPARTAN LIGHTNING
2nd ANDREW NAPIERAJ BERKLEY PANTHERS WC
3rd JOSH WOOD ROCHESTER
4th LANDON JOHNSON  GOODRICH
114 1st WESTLEY  MASKILL  OXFORD
2nd PETER  PRICE  EAGLES WRESTLING CLUB
3rd DYLAN  ANDERSON EAGLES WRESTLING CLUB
122A 1st THOMAS GARTY  CARDINAL ATTACK
2nd ZACHARY  JONES  POWERHOUSE WRESTLING
3rd JAKE MCKIERNAN  RICHMOND JUNIOR DEVILS
4th JAKE JOHNSON  DAKOTA WRESTLING CLUB
122B 1st JAMES ADAMS FENTON
2nd NICOLE CAICEDO  MOTOR CITY WRESTLING CLUB
3rd AUSTIN MINGEE LAPEER
130 1st MATT SOMERS CLIO
2nd CHARLES PROCTER BAY COUNTY
3rd CHRIS  TRUBA  LCN WRESTLING CLUB
4th KYLE LACKEY UNDERDOGS
138-145 1st LIAM LOGAN  OXFORD 
2nd ALEX CHRISTOFIS ROMEO
3rd JAKE NEWTON IMLAY CITY
4th COREY  HERRIGES OXFORD
155-170 1st LAWRENNE ABBEY  NORTH BRANCH
2nd MITCH  FRANKLIN CLIO
3rd ALEX GOODMAN  LAKELAND EAGLES
4th JAKE ELLIS  CARDINAL ATTACK
HWT 1st RYAN PRESCOTT METRO DETROIT UNAFFILLIATED
2nd ZACHARY  WOOD HARTLAND
3rd WARREN JARRAD SWARTZ CREEK YOUTH WRESTLING