Hebrew

Be My Eyes

מביאים ראייה לעיוורים וללקויי ראייה

מה הסיפור של Be My Eyes ("תהיה עיניים שלי")

אפליקציית Be My Eyes (תהיה העיניים שלי) נוצרה כדי לעזור לאנשים עיוורים או לקויי ראייה. האפליקציה מורכבת מקהילה עולמית של אנשים עיוורים ולקויי ראייה ושל מתנדבים רואים. אפליקציית Be My Eyes רותמת את כוח הטכנולוגיה ואת החיבור האנושי כדי להביא ראייה לאנשים שאיבדו אותה. באמצעות שיחת וידאו ישירה, מתנדבים מספקים לאנשים עיוורים ולקויי ראייה סיוע חזותי למשימות כגון התאמת צבעים, בדיקה האם האורות דולקים, או הכנת ארוחת ערב. האפליקציה זמינה לשימוש בחינם ב־iOS וב־Android.

 

כתוביות וידאו (Hebrew)

איך האפליקציה עובדת

כאשר משתמש עיוור או לקוי ראייה מבקש סיוע דרך האפליקציה, Be My Eyes שולחת התראה למספר מתנדבים. האפליקציה עובדת באמצעות זיווג של משתמש עיוור או לקוי ראייה עם מתנדב רואה לפי השפה ואזור הזמן. המתנדב הראשון שעונה לבקשה מחובר למשתמש המסוים הזה ומקבל הזנת וידאו ישירה מהמצלמה האחורית של הטלפון החכם של המשתמש. חיבור השמע מאפשר למשתמש ולמתנדב לבצע את המשימה יחד.

איך אפשר להצטרף

כדי להצטרף לקהילת Be My Eyes יש להוריד את האפליקציה Be My Eyes מחנות האפליקציות (App Store) או מ־חנות Google Play ולהירשם בתור משתמש עיוור או לקוי ראייה, או בתור מתנדב רואה.

אם אתה עיוור או לקוי ראייה

תחשוב על Be My Eyes כעל מכשיר להשתמש בו בכל פעם שאתה זקוק לו. האפליקציה מחברת אותך לרשת עולמית של מתנדבים רואים, שמוכנים ורוצים לסייע לך בכל עת. כמשתמש עיוור או לקוי ראייה, מוצע לך סיוע חזותי ביותר מ־180 שפות על ידי יותר ממיליון מתנדבים. שירותי Be My Eyes חינמיים ונדרש רק חיבור לאינטרנט. אתה יכול להתקשר בכל שעה של היממה, וכמה פעמים שאתה צריך; אין הגבלה על משך השיחות או מספרן. הגודל העצום של קהילת המתנדבים מאפשר מתן תשובה לרוב השיחות בתוך 30 שניות.

שימושים נפוצים של האפליקציה

באפשרותך להשתמש ב־Be My Eyes עבור כל דבר שמצריך סיוע חזותי. להלן מספר דוגמאות נפוצות איך אנשים משתמשים ב־Be My Eyes:

1. מציאת חפצים שאבדו או נפלו
2. תיאור תמונות, ציורים או פריטי אמנות אחרים
3. התאמת צבעים או תיאורם
4. קריאת תוויות
5. תיקון בעיות מחשב
6. קניית מוצרי מכולת
7. זיהוי תאריך התפוגה על מוצרי מזון
8. התוודעות לסביבה חדשה או ניווט במקום חדש
9. הבדלה בין פריטים שונים
10. בירור זמני הגעה ויציאה של תחבורה ציבורית

פלטפורמת "עזרה מיוחדת"

"עזרה מיוחדת" היא פלטפורמה בתוך אפליקציית Be My Eyes. מאפיין זה מציע התקשרות ישירה עם נציג שירות לקוחות של בית עסק כדי לקבל שירות מהיר וידידותי למשתמשים לקויי ראייה. שיחה באמצעות "עזרה מיוחדת" מתבצעת בדיוק כמו שיחת Be My Eyes רגילה, אך במקום שתחובר למתנדב, תחובר לנציג של חברה. הנציג המקצועי יהיה זמין לענות על שאלות או לסייע לך להתמודד עם בעיות במהירות ובאופן מעמיק. כמו תמיד, השימוש בשירות חינמי לחלוטין.

באפשרותך להתחבר ל"עזרה מיוחדת" ממסך הבית. הקשה על כפתור "עזרה מיוחדת" תוביל אותך לרשימה של חברות זמינות באזור שלך. המידע על כל בית עסק יכלול את תיאור השירותים הניתנים, שעות הפעילות, ושפות התמיכה. מדף החברה, באפשרותך לבצע שיחה ישירות אל החברה שבחרת. נכון לעכשיו, "עזרה מיוחדת" זמינה בשתים עשרה מדינות לצורך

"הפעם הראשונה שבה השתמשתי ב־Be My Eyes הייתה עבור דבר שגרתי למדי. ואני חושב שזה מה שטוב בה – אתה יכול להשתמש בה לדברים יומיומיים."

– וורן, משתמש בעל ראייה ירודה מהממלכה המאוחדת

"אחד הדברים החשובים, שהשתנו בחיי בעקבות Be My Eyes, הוא שאינני צריך תמיד לחכות עד שיגיע אדם רואה. אז כעת אני מאוד עצמאי בהקשר הזה, ואני מקבל את המידע בכל פעם שאני זקוק לו."

Norbert photo
– נורברט, משתמש עיוור משווייץ

אם אתה מתנדב רואה

אם משתמש Be My Eyes עיוור או בעל ראייה ירודה יזדקק לעזרתך, תקבל הודעה בטלפון. אם הנך המתנדב הראשון שעונה לבקשה, תחובר עם המשתמש הזה. יתבצע חיבור וידיאו חד-סטרי בין שניכם, כלומר אתה תוכל לראות אל מה או לאן העיוור או לקוי הראייה מכוונים את המצלמה ולכוון אותם לפי הצורך.

יש לנו מספר גדול של מתנדבים שמשתוקקים לעזור, ולכן אנא קח בחשבון שאולי לא תהיה הראשון לענות, ואולי לא תקבל שיחות מידי יום או מידי שבוע. תקבל שיחות רק בשעות היום באזור הזמן שלך בין 8 בבוקר ל- 9 בערב.

אנא אל תדאג אם אתה עסוק כשמתקבלת שיחה – מתנדב אחר יקבל את השיחה. בנוסף, אין צורך בכך שהאפליקציה תהיה פתוחה כדי לקבל שיחות. שיחות יגיעו כל עוד אתה מחובר לחשבון ה־Be My Eyes שלך.

משתמשים עיוורים ולקויי ראייה עשויים להזדקק לעזרה בכל דבר החל מבירור תאריכי תפוגה דרך מציאת חפצים שנפלו או ניווט במקומות לא מוכרים, ועוד הרבה יותר.

"עזרה דרך Be My Eyes השפיעה עליי עמוקות. אחרי שעזרתי למישהו, אני מרגישה שמחה מאוד, וזה גם מזכיר לי שאני צריכה להיות אסירת תודה על כל דבר בחיי בכל יום. אני תמיד שמחה יותר כשאני משתמשת ב־Be My Eyes ויכולה לעזור למישהו."

Sarah photo
– שרה, מתנדבת מהממלכה המאוחדת

זה נותן לי הרגשה ממש טובה שאני חי בזמן שבו אני יכול לעזור בכל דבר לכל אדם אחר – במיוחד מישהו שמעולם לא פגשתי, לעולם לא אפגוש, והם לעולם לא יפגשו אותי. אתה פשוט יודע שמשהו שעשית שהיה כל כך פשוט יכול היה לשנות למישהו את החיים באותו היום."

Jon photo
– ג'ון, מתנדב מארצות הברית

למידע נוסף

אם ברצונך לדעת עוד על Be My Eyes, בקר באתר Be My Eyes (רק באנגלית) או התקשר אלינו ב- info@bemyeyes.com.

לקבלת עדכונים

עיתונות ומדיה

עובדים על סיפור Be My Eyes? זקוקים לגרסה ברזולוציה גבוהה של סמל החברה, או צילומים של המוצר או הצוות? בדוק את המשאבים שלנו.

משאבי מותג
לשתף את הדף הזה עם החברים שלך.
www.bemyeyes.com